• header7.jpg
  • Zdjęcie - Pracownik obsługi hotelowej.jpg
  • Zdjęcie- R.jpg
  • Zdjęcie - Technik ekonomista.jpg
  • Zdjęcie -Technik hotelarstwa.jpg
  • Zdjęcie - Technik rachunkowości.jpg
  • Zdjęcie - TEPIT.JPG


<

Zespół Szkół Ekonomiczno-Turystycznych otrzymał w 2023 roku wsparcie finansowe w ramach Priorytetu 3 „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025”. Program jest realizowany przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, przy zaangażowaniu Biblioteki Narodowej, Instytutu Książki i Narodowego Centrum

Kultury oraz Ministerstwo Edukacji i Nauki jako Operatora Priorytetu 3.

W ramach wsparcia otrzymaliśmy 15 000 zł., z czego 3000 zł przekazał organ prowadzący szkołę. Otrzymane środki finansowe, zgodnie z założeniami programu, zostały przeznaczone na zakup nowości wydawniczych, realizację działań promujących czytelnictwo wśród dzieci i młodzieży oraz zakup nowych elementów wyposażenia biblioteki szkolnej.

Książki, które wzbogaciły naszą bibliotekę zostały zakupione po konsultacjach z uczniami szkoły, Radą Rodziców oraz Biblioteką Pedagogiczną w Jeleniej Górze. Duży nacisk położono na książki poruszające problemy integracji, tolerancji, wyrozumiałości, depresji, problemów psychicznych.

Podsumowanie:

KSIĄŻKI:

Zakupiono w sumie 442 książki. Zakupione nowości to powieści: młodzieżowe, sensacyjne, obyczajowe, historyczne, fantasy, oraz książki popularnonaukowe z takich dziedzin jak: historia, psychologia, reportaże, poradniki, a także materiały edukacyjne dla uczniów o specjalnych potrzebach.

Lektury stanowią 44,22% wszystkich zakupionych książek. Uzupełniono dotychczasowe lektury oraz zakupiono lektury z nowej podstawy programowej, których biblioteka do tej pory nie posiadała.

Każda zakupiona książka na stronie tytułowej ma wbitą pieczątkę z napisem Zakupiono ze środków Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa Książki są wyeksponowane na osobnych regałach oraz nowym regale ekspozycyjnym.

WYPOSAŻENIE:

Zakupiono:
stoliki do salki TV
dwa fotele biurowe dla bibliotekarzy – regał ekspozycyjny na książki
rozdzielacze USB do komputerów

PROMOCJA CZYTELNICTWA:

Zakupiono nagrody w lokalnym Wydawnictwie Ad Rem, książki dotyczące regionu, Jeleniej Góry i Kotliny Jeleniogórskiej.

W ramach programu zorganizowano konkursy i wydarzenia szkolne, w które zaangażowała się cała społeczność uczniowska i nauczyciele:

  • -  Spotkanie z pisarzem Sławomirem Gortychem

  • -  Konkurs Mitologiczny dla klas 1

  • -  Konkurs “Poza okładką”

  • -  Konkurs “Wspomnienia z PRL”

  • -  2 dni z horrorem

  • -  Wyjścia do Książnicy Karkonoskiej dla klas 1

  • -  Zajęcia dla uczniów ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego

 

Dzięki udziałowi w Programie biblioteka znacznie wzbogaciła księgozbiór nie tylko o lektury szkolne, ale również o książki zgodne z potrzebami i zainteresowaniami czytelników. Biblioteka szkolna w ZSE-T zawsze tętni życiem, gdyż jest też siedzibą wolontariatu szkolnego i Samorządu; ogromną popularnością cieszy się salka TV ze stolikami, pufami, miejsce, gdzie można odpocząć i napić się herbaty czy kawy. Nowości książkowe przyciągnęły jeszcze więcej uczniów, często zaskoczonych tak dobrą ofertą biblioteki.











 

Gotowanie na ekranie powraca!

Kochani, przed nami już II edycja konkursu „Gotowanie na ekranie”. Podobnie jak w zeszłym roku zapraszamy Wszystkich do aktywnego w niej udziału. Zaskoczcie nas multimedialnymi ciekawymi niemieckojęzycznymi prezentacjami przedstawiającymi Was w kuchennych zmaganiach, zarówno językowych jak i kulinarnych. Zachęcamy już dziś reprezentantów wszystkich klas do przygotowywania 3-6 minutowych filmików obrazujących Wasze dokonania w kuchni. Na naszym facebooku szkolnym przypomnieliśmy filmik wzorcowy naszego ucznia Dominika Połomskiego z klasy IIA. Filmik jest troszkę dłuższy niż to wymagane, ponieważ powstał w zeszłym roku jeszcze przed opracowaniem regulaminu.

Czekamy na prace indywidualne lub wykonane w zespołach dwuosobowych. Dokładniejsze informacje i regulamin znajduje się poniżej.

UWAGA! Jest szansa na SZÓSTKĘ! :)

Zespół Przedmiotowy Języka Niemieckiego

I edycja konkursu na najciekawszą niemieckojęzyczną prezentację multimedialną, 3-6 minutowy filmik , pt. „Gotowanie na ekranie”

Celem konkursu jest propagowanie języka niemieckiego poprzez szkolne media wśród młodzieży szkolnej oraz zachęcenie uczniów Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Unii Europejskiej w Jeleniej Górze do prezentowania swoich umiejętności przed kamerą ekranie i promowania lubianych przez siebie potraw w atrakcyjny sposób.

Termin składania prac: 5.11.2021 - 10.01.2022 do godz. 12.00

Rozstrzygnięcie Konkursu: najpóźniej tydzień po terminie składania prac do 14.01.2022 do godz. 12.00

Kilkuminutowe filmy 3-6 minutowe, wykonane dowolną techniką, należy przesyłać na służbowy adres mailowy do swoich nauczyciel języka niemieckiego z dopiskiem w tytule „Gotowanie na ekranie”

Wszelkie ewentualne pytania należy kierować przez dziennik elektroniczny do pani Małgorzaty Nowak.

Szczegółowe warunki Konkursu zawarte zostały w regulaminie zamieszczonym poniżej:

Regulamin I edycji Konkursu na najciekawszą niemieckojęzyczną kulinarną prezentację multimedialną pt. „Gotowanie na ekranie”

Art. I. Postanowienia ogólne

1. Organizatorem Konkursu na niemieckojęzyczną prezentację multimedialną o tematyce kulinarnej jest Zespół Przedmiotowy Języka Niemieckiego.

2. Celem Konkursu jest propagowanie języka niemieckiego wśród młodzieży poprzez szkolne media oraz zachęcenie uczniów Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Unii Europejskiej w Jeleniej Górze do prezentowania swoich umiejętności kulinarno – językowych przed kamerą w atrakcyjny sposób.

4. Konkurs odbywa się w drugiej połowie lutego i w pierwszej połowie marca 2021 na zasadach określonych niniejszym regulaminem.

5. Nadesłanie pracy na Konkurs jest równoznaczne z akceptacją wszystkich postanowień niniejszego regulaminu, dotyczącego I edycji Konkursu „Gotowanie na ekranie” w 2021 roku.

Art. II. Przedmiot Konkursu

1. Przedmiotem Konkursu są:

1) Przesłane online do opublikowania 3 – 6 minutowe filmy zawierające niemieckojęzyczne prezentacje przyrządzanych przez siebie własnoręcznie potraw: przystawek, dań obiadowych oraz deserów. Mogą to być potrawy przygotowywane na zimno oraz na gorąco.

2. Prace konkursowe dotyczą szeroko rozumianej problematyki kulinarnej. Prezentować można przygotowywanie zarówno polskich jak i zagranicznych potraw charakterystycznych dla różnych krajów, nie tylko Europy. Dozwolona jest również prezentacja przygotowywania tradycyjnych posiłków rodzinnych serwowanych codziennie na śniadania i kolacje.

Art. III. Warunki uczestnictwa

1. Do Konkursu mogą przystąpić wszyscy uczniowie Zespołu Szkół Ekonomiczno – Turystycznych im. Unii Europejskiej w Jeleniej Górze z klas I-IV.

2. Przygotowywać potrawę można w zespołach dwuosobowych lub indywidualnie. W ten czas osobę występującą przed kamerą nagrywa członek rodziny uczestnika lub on sam z wykorzystaniem statywu. Osoby pracujące w parach wymieniają się za kamerą tak, żeby każdy z uczestników był w stanie zaprezentować na ekranie swoje umiejętności kulinarno – językowe.

3. Na udział w Konkursie uczniowie niepełnoletni muszą otrzymać zgodę jednego ze swoich rodziców. Zgodę należy przesłać przez dziennik elektroniczny do nauczyciela języka niemieckiego uczestnika, najpóźniej w dniu przekazania filmiku czy linku do niego.

4. Do konkursu może być zgłoszona tylko jedna praca danego autora lub autorów.

5. Przystąpienie do Konkursu oznacza: akceptację przez autora lub autorów wszystkich warunków określonych w niniejszym regulaminie.

6. Wszystkie prace zostaną ocenione przez trzyosobowy Zespół Nauczycieli Języka Niemieckiego, a najlepsze z nich zaprezentowane na facebooku szkolnym, gdzie poprzez „lajkowanie” będzie można wybrać najciekawszą pracę, która otrzyma tzw. „Nagrodę Publiczności”.

7. Podsumowanie Konkursu i ogłoszenie zwycięzców odbędzie się na stronie internetowej szkoły.

8. Uczestnictwo w Konkursie jest bezpłatne i dobrowolne.

9. Nadesłane prace konkursowe pozostaną własnością Zespołu Szkół Ekonomiczno – Turystycznych i będą mogły być wykorzystywane w przyszłości do promocji szkoły.

Art. IV. Termin i miejsce składania prac konkursowych

1. Filmiki lub linki do nich, jeżeli prace zostały umieszczone np. na YouTube, najeży wysyłać do swoich nauczycieli języka niemieckiego na ich adresy służbowe do 10.01.2022 do godz. 12.00.

2. Za datę złożenia pracy konkursowej uważa się datę wysłania maila przez uczestnika.

3. Prace, które zostaną wysłane 10.01.2022 po godz. 12.00 nie zostaną zakwalifikowane do Konkursu.

Art. V. Jury i nagrody

1. Jury Konkursu składa się z trzech nauczycieli języka niemieckiego, którzy wspólnie ocenią prace konkursowe i wytypują ich zdaniem kilka najlepszych do publikacji na facebooku szkolnym.

2. .Laureat publiczności, wybrany poprzez „lajki” na facebooku szkolnym, otrzyma nagrodę książkową, a wszyscy pozostali uczestnicy drobny symboliczny upominek i dyplomy.

Art. VI. Ogłoszenie wyników Konkursu

1. Wyniki Konkursu zostaną ogłoszone nie później niż tydzień po jego rozstrzygnięciu w styczniu 2022

2. Lista laureatów Konkursu zostanie podana do wiadomości publicznej na stronie internetowej szkoły.

3. Nagroda książkowa, dyplomy i drobne symboliczne upominki zostaną uczniom wręczone w gabinecie dyrektora szkoły.

Art. VII. Prawa autorskie

1. Organizator zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za zdarzenia uniemożliwiające prawidłowe przeprowadzenie Konkursu, których nie dało się przewidzieć.

2. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne roszczenia osób trzecich.

3. Autorzy prac, poprzez ich wysłanie, dobrowolnie wyrażają zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych oraz ich podanie do publicznej wiadomości na potrzeby Konkursu.

4. W sprawach nieuregulowanych niniejszym regulaminem decyduje Organizator Konkursu. Jego decyzje są ostateczne i nie przysługuje od nich odwołanie.

5. .Niniejszy regulamin wchodzi w życie z dniem ogłoszenia Konkursu na facebooku szkolnym lub na jej stronie internetowej.

Art. VIII. Unieważnienie Konkursu

1. Organizator zastrzega sobie prawo do unieważnienia Konkursu, w szczególności w przypadku:

1) gdy żadna praca konkursowa nie spełni warunków niniejszego regulaminu,

2) niezadowalającego poziomu prac konkursowych.

Deklaracja Dostępności dla strony internetowej www.ekonom.jgora.pl

Zespół Szkół Ekonomiczno - Turystycznych im. Unii Europejskiej w Jeleniej Górze zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony szkoły.

  • Data publikacji strony internetowej: 2014-09-01.
  • Data ostatniej istotnej aktualizacji: 2018-06-27.

Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej.

1. Filmy nie posiadają napisów dla osób głuchych 2. alternatywa w postaci tekstu 3. kontrast dla treści niebędących tekstem.

1. filmy nie posiadają napisów dla osób niesłyszących (filmy zostały opublikowane przed wejściem w życie ustawy o dostępności cyfrowej) 2. alternatywa w postaci tekstu (nie wszystkie pliki graficzne posiadają alternatywny tekst) 3. mapy są wyłączone z obowiązku zapewniania dostępności 4. kontrast dla treści niebędących tekstem (nie wszystkie pliki graficzne posiadają kontrast).

Oświadczenie sporządzono dnia: 2021-02-27.

Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez podmiot publiczny.

Informacje zwrotne i dane kontaktowe

W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt. Osobą kontaktową jest Joanna Marczewska, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Kontaktować można się także dzwoniąc na numer telefonu 75 64 23 729. Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać skargi na brak zapewnienia dostępności.

Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, na przykład przez odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisanie zawartości filmu bez audiodeskrypcji itp. Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową lub aplikację mobilną chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, powinna także określić dogodny dla niej sposób przedstawienia tej informacji. Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie, nie później niż w ciągu 7 dni od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym wnoszącego żądanie, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli zapewnienie dostępności cyfrowej nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji. W przypadku, gdy podmiot publiczny odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego sposobu dostępu do informacji, wnoszący żądanie możne złożyć skargę w sprawie zapewniana dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub elementu strony internetowej, lub aplikacji mobilnej. Po wyczerpaniu wskazanej wyżej procedury można także złożyć wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich.

Strona internetowa Rzecznika Praw Obywatelskich

Aplikacje mobilne

Dzienniczek elektroniczny Vulcan - https://www.vulcan.edu.pl/strona/dzienniczek-vulcan-808

Open menu

Dla nauczycieli

Ogłaszamy nabór do
dziennej i zaocznej szkoły policealnej dla młodzieży
oraz na kursy kwalifikacyjne.
Szczegóły w zakładce Dla dorosłych
Nauka bezpłatna

logo deklaracja-dostępnosci.info

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com